הרהורים על השנה החדשה

דורון | 31/01/2014

דורון מסכם את שנת 2013 ביקב, בכרמים ובחנויות ומספר על התכניות לשנת 2014

יש אנשים הרואים בראש השנה העברי את נקודת הציון המסמלת סיכומה של תקופה ותחילתה של תקופה חדשה, אחרים מרגישים כך בראש השנה הלועזי וקומץ קטן של אנשים בכלל מדברים בבצירים…

עד שהקמנו את יקב sphera השתייכתי לקבוצה השלישית בלבד- וחייתי מבציר לבציר, כעת המציאות קצת יותר מורכבת ואני מציין גם סיכומי שנת עבודה, ספירות מלאי, ספקים, הכנסות… הכל הופך ליותר מעניין!

אז הנה הסיכום שלנו לשנת 2013: 

בציר 2013 היה  בציר מקסים. מאוזן ואקספרסיבי קצת יותר מזה של 2012.

פירותיו של בציר זה אפשרו לי לייצר יינות ללא תיסוף חומצה כלל, ובכך לאפשר מבנה טבעי ומאוזן יותר למרקמם.

סדרת הבית שלנו (white concepts 2013) נמצאת כרגע בתהליכי ייצוב ותבוקבק בסוף פברואר:

השנה יהיה לנו סובניון בלאן חד וזני בכמות קטנה שרובה כבר הוזמנה מראש וחלקה תוצע למכירה לחברי המועדון.

יהיו לנו גם שרדונה מקסים ופירותי עם חמיצות נהדרת שימשיך את הקו של 2012 ובלנד (first page)  עם נוכחות גבוהה יותר של פינו גרי ואיזון יפה והרמוני.

כמו כן צפויה עוד הפתעה קטנה בדרך ועל כך פרטים בהמשך…

אנחנו עובדים כבר במרץ על תכנון אירוע ההשקה והמכירה השנתי שלנו, בו יוצגו יינות 2013 מסדרת הקונספט וכן הסדרה הגבוהה (white signature)  מבציר 2012. האירוע יתקיים באביב ואנו מבטיחים כמובן לעדכן ולהזמין את כולכם!

בכרמים תכף מתחילים זמירה, כל חלקה תעבור תהליך של חיתוך הענפים החד שנתיים מעונת הגידול הקודמת והכנת הגפן לקראת צימוח חדש לעונה גידול 2014.

הפקנו לקחים מעונות גידול 2012-2013 וננסה לשפרם השנה, בהתאם להכרות ולהבנה של כל כרם בנפרד, על מאפייניו וצרכיו הייחודיים. כל זן דורש זמירה קצת שונה ואילו גובה הזמירה וכמות הסעיפים שאנו מותירים על הגפן- יתורגמו למבנה צימוח ולכמות יבול משוער.

חדשות טובות באותו עניין: אנו עתידים לנטוע בקרוב 10 דונמים בגבעת ישעיהו- כרם חדש שנלווה מההתחלה. איזו התרגשות…

הבורות כבר נחפרו לביצוע סקר קרקע שיאפשר לנו לבדוק את מראה הקרקע, לבצע אנליזות של מרכיבים כמו חומציות, מינרליות, גיר ולאסוף פרמטרים נוספים שיכוונו אותנו בבחירת כנת הגפן הנדרשת ושל זן הענבים.

האזור המיועד לנטיעה הקרובה מאופיין בעונת גידול קרה יחסית עם משרע טמפ' גדול בין יום ולילה, רוחות ערות וקרקע טרה רוסה מגוונת עם רמות אבן וגיר פעיל יחסית גבוהות. בחרנו בנחל קר במיוחד  בעל הצללה טבעית מיער סמוך ואנו מקווים שהפוטנציאל הגלום לכרם ימומש.

ועדכון אחרון בתחום חשוב לא פחות – שיווק ומכירות: אנו נמצאים כיום במסעדות רבות ומעולות, מעדניות וחנויות יין- הרבה מהן באזור ת"א אך יש יצוג גם לערי מרכז נוספות, לאילת, חיפה וב"ש. פרטים באתר היקב.

לאט לאט נרחיב את הפריסה – ההשתתפות שלנו בתערוכת סומלייה לשוק המקצועי הייתה חוויה מדהימה ומתחילים גם מגעים לייצוא יין לחו"ל..

פרסומים מפרגנים מעודדים אותנו שאנו בכיוון הנכון, "רק שימשיך כך" אני ממלמל לעצמי..

אז שנה טובה לכולם ותודה שאתם איתנו!