השנה שהיתה – סיכום 2018 ביקב ספרה

tempo | 13/02/2019

דורון מסכם את נקודות השיא של השנה - ביקב, בכרם ועוד

מי אמר שצריכים לסכם שנה בדצמבר? ובכלל, למה לעסוק בסיכומים כשאנחנו כל כך עסוקים בעשייה?
ובכל זאת, כשמסתכלים אחורה על השנה העשירה והמרתקת שחלפה, אי אפשר שלא להתעכב ליד כמה נקודות ציון משמעותיות.

חיי הכרם והבציר
היות ומסלול החיים שלנו מתחיל ונגמר בכרם, נתחיל ממנו. 2018 מסתמן כבציר מאוד איכותי, בו התקיימו כמעט כל הפקטורים, שאנו צריכים כדי להגדיר אותו בציר יוצא דופן.
חורף חם מהרגיל עם גשמים מעטים הביא להתעוררות מוקדמת של הגפן. אביב חם מעט, אך עם כמות משקעים מרשימה יחסית לעונה, הביא לצימוח טוב ללא צורך בהתערבות מיותרת מצדנו. בחודשי ההבשלה והבציר קיבלנו מזג אויר מושלם, קיץ מתון לגמרי – לילות שנשארו קרים לאורך כל העונה, טמפרטורת יום לא גבוהה במיוחד וכמה אירועי גשם נדירים לעונה, שהעניקו מים חיים לקרקע וגם כיסוי עננים מעולה בבקרים.
כל אלו הביא אותנו לבציר מוקדם ובעל פרמטרים נהדרים של סוכרים נמוכים, חומצות בריאות וטעמים מעולים ללא הבשלות יתר. ובקיצור – בציר שדורון מרוצה ממנו באופן גורף, דבר שלא קורה לו הרבה.
עכשיו, כשהיין שוכב לו בבקבוק מזה שבוע. נותר רק להאמין ולקוות שהוא יגשים את עצמו.

ניצנים של בעבוע
נקודת ציון משמעותית נוספת הקשורה לבציר, היא העובדה שלראשונה בצרנו ענבים לצורך יצירת יין מבעבע שיהיה עשוי כולו על טהרת השרדונה. כמו שאתם בוודאי יודעים, יצירה של יין מבעבע איכותי היא תהליך הדורש זמן וסבלנות. אנחנו רק בהתחלה אך מבטיחים לעדכן בהתפתחויות.

ספרה בעולם
השנה התארחנו בלונדון ביחד עם חברינו לקוורטט היקבים של הרי יהודה.
היתה טעימה מעולה עם מיטב יקבי העולם. ההתעניינות ביינות האזור הייתה מדהימה והדוכן בו הצגנו היה עמוס בימי התערוכה. גם במפגשי העיתונאים שערכנו נרשמה היענות גבוהה והתעניינות רבה באזור הגידול וביינות.
גם שגרירות ישראל בנורבגיה הזמינה השנה מספר יקבים מצומצם לטעימה שערכה באוסלו, והייתה לנו הזכות להשתתף ולחשוף את יינות היקב .
ההתעניינות הגוברת של שווקים בחו"ל ביינות שלנו, מעניקה לנו רוח גבית ומסמנת שלספרה, וליינות מישראל בכלל, יש מה להראות ולהציע גם מחוץ לשוק הכשר.

היקב בגבעת ישעיהו
השנה היתה שנת פריחה ביקב, שהפך לבית של ממש. שמחנו לראות אתכם מגיעים אלינו לביקורים, אירועים, מפגשי יינן, טעימות אורך וטעימות השוואתיות עם יינות מרחבי הגלובוס.
כתמיד, המפגשים הללו מעניקים לנו את הזכות להעמיק בידע ובעיקר לחזק חברויות ישנות וליצור חדשות.
השנה, לראשונה, קיימנו אירוע טעימה מקדימה ליינות 2018 שהיו אז בעיצומו של תהליך הגדילה ביקב, והתרגשנו לחלוק אתכם תהליכי העבודה. באירוע לגמנו שמפניית מגדלים איכותית, היכרנו את יינות 2018 וקינחנו בסושי איכותי.

תכניות להמשך השנה
צוות היקב עסוק כעת בתכנון ההשקה השנתית שלנו בחודש מאי, בהקמת אתר חדש ובקידום הפעילות להמשך השנה. בכרם מתחילה זמירה לקראת בציר 2019. מסלול החיים שלנו מעגלי, כבר אמרנו..